Studentski zbor Sveuèili¹ta u Splitu, Livanjska 5/II, 21000 Split, tel/fax: 021/344-904

21.04.2006
 27.03.2006

22.04.2006

FESB osvojio Repiket

Dana 22.04.2006 odrzano je jedrilièarsko prvenstvo Sveuèili¹ta u Splitu pod nazivom Repiket. Na regati je nastupilo 6 splitskih fakulteta. U prvoj etapi regate 1. mjesto je osvojio FESB, nakon njega sa 5 sekunda zaka¹njenja 2. mjesto osvojio je Pomorski fakultet, te su 3. mjesto osvojili studenti Struènih studija. U drugoj etapi 1. mjesto osvojili su studenti Struènih studija, zatim je na 2. mjestu bila posada FESB-a, te je treæe mjesto pripalo fakultetu Biologije i ekologije mora. Sveukupni pobjednik je regata je posada FESB-a. Regata tu je pratilo sunèano vrijeme i lagani vjetriæ cijelim putem te je vje¹tina i iskustvo skipera da procjeni i predvidi razvoj zraènih strujanja bila presuðujuæa. Tjekom regate bilo je pregr¹t prevrata te su sve posade pokazale spretnost i snala¾ljivost.